ANALIZA URZĄDZEŃ

Co możemy dla Ciebie zrobić?

Jedną z usług, którą oferuje Państwu biuro detektywistyczne Protektiv jest analiza urządzeń. Czego dokładnie dotyczy ta forma działania naszych detektywów?

Pracownicy naszego biura posiadają doświadczenie i specjalizację w dziedzinie analizy urządzeń.

Ta forma naszej pracy jest ściśle powiązana z wzrastającą cyfryzacją społeczeństwa. Obecnie niemal każda osoba jest właścicielem telefonu komórkowego, komputera i jest użytkownikiem Internetu. Jest to związane z istnieniem wielu cyfrowych nośników danych m.in. informacji zawartych na dysku twardym, w wiadomościach poczty internetowej, na serwerach czy kartach pamięci. Dane zawarte na tych elektronicznych nośnikach często są bardzo ważnym materiałem dowodowym w wielu sprawach sądowych itp. oraz stanowią źródłu wielu cennych informacji, które są dla nas ważne. Istnieje jednak dużo problemów i trudnych do samodzielnego rozwiązania spraw, związanych z danymi cyfrowymi, które skłaniają ludzi do poszukiwania pomocy u detektywa.

W zakresie analizy urządzeń sprawdzamy dla Państwa urządzenia cyfrowe pod kątem złośliwego oprogramowania.

Ta kwestia najczęściej dotyczy obecności na urządzeniu szkodliwych programów np. szpiegujących, które mogą pozyskać z naszego urządzenia wiele ważnych danych i cennych informacji. Nasi pracownicy przeprowadzają analizę tych programów, pomagają w naprawianiu skutków ich niebezpiecznego działania i zabezpieczeniu Państwa urządzeń.

Kolejnym działaniem z tego zakresu jest odzyskiwanie przez naszych detektywów utraconych lub celowo usuniętych danych, które znajdowały się na: dyskach twardych, kartach pamięci, pendrivach, telefonach, kartach flash i SIM czy w przestrzeni Internetu. Bardzo częstym problemem jest utrata danych m.in. na wskutek uszkodzeń urządzeń, działania szkodliwego oprogramowania czy wirusów. Dzięki naszej pomocy mogą je Państwo odzyskać. Dane, które możemy odzyskać to m.in. zdjęcia, pliki audio i video, wiadomości w poczcie internetowej, hasła, numery oraz wszystkie inne dane i pliki. Takie dane mogą być cenne w przebiegu wielu spraw np. internetowym prześladowaniu, łamaniu praw autorskich, szpiegowania czy kradzieży plików.

Nasza praca opiera się właśnie na profesjonalnej analizie i sprawdzaniu urządzeń i cyfrowych nośników danych m.in. pod kątek złośliwego oprogramowania oraz odzyskiwania ważnych danych. Nasza doświadczona kadra specjalistów zajmuje się kompleksowym i profesjonalnym rozwiązanie tego typu problemów oraz przygotowuje elektroniczne dane dowodowe, które są cenną informacją w przebiegu wielu ważnych spraw.